<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=2227673424181725&ev=PageView&noscript=1" />

Co nowego?

Pieczony kalafior - przepis na zupę oraz makaron z kurczakiem i suszonymi pomidorami

Kalafior ma bardzo wiele korzystnych właściowści dla naszego zdrowia. Zawiera on substancje wykazujące działanie bakteriostatyczne, przeciwnowotworowe, zmniejszające ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów.

To, że powinniśmy jeść kalafior, zwłaszcza w sezonie, wie każdy, jednak często mamy już dość jego tradycyjnego, polskiego podania. Ugotowany kalafior z dodatkiem masła i bułki tartej to typowy obiadowy dodatek w każdym domu.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić nową ...

Artykuł "Jak unikać marnowania żywności" w Wiadomościach Jutrosińskich

Już w najnoszym numerze Wiadomości Jutrosińskich mieszkańcy miasta i okolicznych wiosek mają możliwość przeczytania artykułu dotyczącego problemu marnowania żywności. 

Wszystkich bardzo zachęcam do jego przeczytania, gdyż wyrzucanie jedzenia stanowi ogromny problem XXI wieku.

Dla tych, którzy nie mają możliwości przeczytania artykułu w gazecie, zapraszam na stronę: http://niedbala.dobrydietetyk.pl/co-nowego/2018/7/18/jak-unikac-marnowania-zywnosci/

Jak unikać marnowania żywności

Temat marnowania żywności w XXI wieku jest niezwykle ważny, a wyrzucanie jedzenia stanowi ogromny problem. W wielu rejonach świata dramatycznie brakuje pożywienia, podczas gdy w krajach wysokorozwiniętych i rozwijających się wyrzuca się około 1,3 mld ton jedzenia. W Europie jest to bardzo duży problem, a Polska znajduje się na 5 miejscu listy krajów, gdzie wyrzuca się najwięcej. 

W naszym ...

Darmowe analizy masy i składu ciała na Festynie Przyjaźni w Jutrosinie

15 lipca przeprowadziłam akcję darmowych pomiarów masy i składu ciała w Jutrosinie na Festynie Przyjaźni. Promocja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a z pomiarów skorzystało niemal 20 osób. 

Niestety, zainteserowanie było tak wielkie, że nie wszystkim udało się skorzystać z promocji. W związku z tym przypominam, iż na taki bezpłatny pomiar i analizę masy i składu ciała można zapisać się w ...

Szkolenia w Dolnośląskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Za mną intensywny czas szkoleń i warsztatatów dietetycznych w Dolnośląskim Polskim Czerwonym Krzyżu. Od kwietnia poruszałam wiele tematów związanych z żywnością i zdrowym odżywianiem. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak unikać marnowania żywności, jak prawidłowo wybierać produkty żywnościowe, jak jeść zdrowo i tanio, a także o tym jak jeść w różnych jednostkach chorobowych. Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dla mnie ...

Bezpłatne konsultacje dietetyczne w sklepie Health&Beauty w Świdnicy

We wtorek, 3 lipca miałam przyjemność przeprowadzić bezpłatne konsultacje dietetyczne i analizy masy i składu ciała w sklepie Health&Beauty, mieszczącym się w Aptece Centrum Zdrowia w Świdnicy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a ja, wraz ze sklepem, zaczynam planowanie kolejnego dnia zdrowia.

Polskie superfoods

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Na rynku pojawiły się tzw. superfoods,czyli super żywność. Są to produkty charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą. W ich małej ilości znajduje się wiele cennych dla naszego zdrowia składników mineralnych, witamin, aminokwasów, enzymów, antyoksydantów i innych substancji bioaktywnych. 

Na sklepowych półkach, jak i w internecie znaleźć można wiele egzotycznej super żywności, np. jagody ...

Festiwal Warzyw, Owoców i Ziół w Piotrkowicach Świdnickich

1 oraz 3 maja miałam przyjemność przeprowadzać bezpłatne analizy masy i składu ciała w Piotrowicach Świdnickich na Festiwalu Warzyw, Owoców i Ziół, organizowanym przez Muzeum Technik Rolniczych. Akcja cieszyła się niezwykle ogromnym zainteresowaniem i frekwencją, za co bardzo dziękuję :)
Jest to przepiękne i magiczne miejsce, a praca w takim miejscu to czysta przyjemność :)

Darmowe pomiary masy i składu ciała w sklepie Vis Vitalis w Świdnicy i Wrocławiu

14 kwietnia miałam przyjemność przeprowadzić akcę darmowych pomiarów masy i składu ciała w sklepie Vis Vitalis we Wrocławiu. Taka sama akcja miała również miejsce w Świdnicy 19 kwietnia. Uczestnicy dowiedzieli się o kondycji swojego ciała, a także o tym, jak zadbać o swoje ciało, by cieszyć się zdrowiem przez wiele lat. Bardzo dziękuję wszystkim za uczestwictwo i tak liczne przybycie.

Cykl artykułów na temat zdrowego odżywiania w gazecie "Wiadomości Jutrosinskie"

Bardzo mi miło poinformować, że mam przyjemność pisać artykuły na temat zdrowego odżywiania w gazecie "Wiadomości Jutrosinskie". 

Spotkanie z dietetykiem klinicznym w Centrum Fitness BodyArt w Świdnicy

 W czwartek, 8 lutego, miałam przyjemność prowadzić indywidualne spotkania z osobami zainteresowami zdrowiem i wpływem żywienia na kondycję naszego ciała. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a uczestnicy mogli dowiedzieć się o kilku cennych wskazówkach, które korzystnie wpłyną na ich zdrowie, sylwetkę i redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Każdy uczestnik otrzymał szczegółową analizę masy i składu ciała, obliczone zapotrzebowanie kaloryczne ...

10 kroków do zmiany nawyków żywieniowych

Nowy rok to bardzo dobry czas na wyznaczanie sobie celów i realizację postanowień. W tym okresie warto zastanowić się nad swoimi nawykami żywieniowymi, wprowadzić zmiany, które pozwolą nam cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną. 

W ostatnich latach głównymi przyczynami zgonów są choroby układu sercowo naczyniowego oraz nowotwory. Dodatkowo szacuje się, iż co druga osoba w Polsce ma nadwagę lub ...

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ